1. ACIBADEM HASTANESİ
2. AHU HETMAN HASTANESİ – MARMARİS
3. FATİH ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
4. MEMORİAL HASTANESİ
5. SEMA HASTANESİ MALTEPE-İSTANBUL
6. ANKARA GÜVEN HASTANESİ
7. ŞİFA HASTANELERİ GURUBU
8. ÇAMLICA MEDICANA HASTANESİ-İSTANBUL
9. HACETTEPE ERİŞKİN HASTANESİ
10. YEDİ TEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
11. GAZİANTEP AMERİKAN HASTANESİ
12. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ-ADANA
13. ERCİYAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KAYSERİ
14. ÖZEL HİSAR INTERCONTINENTAL HOSPITAL ÜMRANİYE/İST.
15. AKDENİZ ÜROLOJİ MERKEZİ – ADANA
16. MEDLINE HASTANELERİ – ADANA
17. MEDİCANA -ANKARA
18. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ – ANKARA
19. KEÇİÖREN HASTANESİ-KEÇİÖREN-ANKARA
20. CAN ANADOLU HASTANESİ – ALANYA

Greenlight Lazerle Prostat Ameliyatı Yapan Hastaneler

Greenlight Lazerle Prostat Ameliyatı Yapan Hastaneler

Greenlight Lazerle Prostat Ameliyatı Yapan Hastaneler Yanında Greenlight Yanında Greenlight Lazerle Prostat Ameliyatı Yapan Devlet Hastaneleri ile ilgili

Greenlight İlk Defa Bir Devlet Hastanesinde!

Türkiye’de sağlık alanında çok mühim gelişmeler yaşanıyor.

Amerika başta olmak üzere bir takım Avrupa ülkelerinde başarı ile kullanılan robotik cerrahi yolu ülkemizde de Istanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sunulan cihaz yardımıyla, 5 ayrı dalda kansız, neştersiz operasyon yapilabilmekte. İşte hastalar açısından büyük kolaylık sağlayacak cihazın ayrıntıları…

Sağlık alanında yaşanan değişim meyvelerini veriyor. Türkiye’de ilk defa bir Devlet Hastanesi, robotik cerrahi ile tanıştı. Peki bu ne demek?

Prof. Dr. Eyüp Gümüş / Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Yönetimsel ve Eğitim Sorumlusu: Robotik cerrahi küçük delikten büyük operasyon yapmak demek. Bir kere cerrah dokuyu 12 kat ek olarak büyük görüyor. Biz ameliyatı ek olarak doğru, ek olarak etkili ek olarak emin yapıyoruz. Komplikasyon ek olarak azalmış oluyor.

Neşter yok, kesik yok, kan yok. Dünya’da başarı ile kullanılan bu cihaz yardımıyla hastalar büyük bir rahatlığa kavuştular.

Robotik Cerrahi Temmuz 2010 yılından itibaren; Eğitimleri de eylül 2010 yılından bu yana hastanemizde devam etmektedir. Robotik cerrahi ile ilgili uzmanlaşan cerrahlara, Sağlık Bakanlığı sertifikalarını verecektir.

Türkiye’de Robotik Cerrahi ameliyatı bir kamu hastanesinde:

Türkiye’de Robotik Cerrahi ameliyatı bir kamu hastanesinde ilk defa Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı.

Türkiye’de sağlık alanında çok mühim gelişmeler yaşanıyor:

Amerika başta olmak üzere bir takım Avrupa ülkelerinde başarı ile kullanılan robotik cerrahi yolu Istanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sunulan cihaz yardımıyla, 5 ayrı dalda kansız, neştersiz operasyon yapmaktadır. İşte hastalar açısından büyük kolaylık sağlayacak cihazın ayrıntıları…

Robotik cerrahi uygulamasının ilk ameliyatı hastanemiz de prostat kanserli bir hastaya Üroloji Kliniği Yönetimsel ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Eyüp Gümüş tarafından yapıldı. AA muhabirine konu hakkında izah yapan üroloji uzmanı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, robotik cerrahinin, ameliyatı batın açılmadan ek olarak rafine anatomik takdirde yapmayı saglahemen yan, pek ekibin operasyona girmesini önleyen hem bir de enfeksiyon riskini ortadan kaldırarak, hastanın ek olarak erken iyileşmesini sağlayan bir yöntem olduğunu söyledi.Robotun 4 enteraktif kolu bulunduğunu ve doktora 3 boyutlu görüş imkanı sağladığını robotun kollarının açtığı 1-1,5 santimetrelik deliklerden içeriye yerleştirildiğini ve cerrahın “konsol” olarak bilinen üniteye oturur şekilde kolları kumanda ederek ameliyatı gerçekleştirdiğini anlattı..Robotik cerrahinin bilhassa prostat, böbrek, böbrek üstü kanserlerinde anında hemen ürolojinin pekçok ameliyatında, jinekolojide rahim (dol yatağı), ovum kanserlerinde g yaygın olarak kullanıldığını ve yeniden kadınlarda idrar kesesi sarkmalarinda da uygulandığını, robot normalden ek olarak büyük gösterdiği amaçlı kanserli dokunun çikartilmasinda büyük kolaylık sağladığını bildirdi.

Hastanemiz de 2010 yılı Temmuz ayından beri Üroloji, Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz Kliniklerince toplamda 1100 robot ile hasta kişi operasyon edilmiştir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32