Prostat belirtileri konusu ile ilgili olarak son zamanlarda erkeklerde bazı genetik ve hormonal etkilerle meydana gelen bazı cinsel hastalıklar meydana gelmektedir. Genellikle tedavisi mümkün olan bu hastalıklar nedeniyle çekinen ve kendini eksik gibi hisseden erkekler doktora gitmezler. Tedavi de geciktiği için hastalıklar ilerlemiş olmaktadır. Erkeklerde en sık görülen hastalıklardan biri olan prostat hastalığı nedir merak edilen ve araştırılan bir hastalıktır. Genellikle erkeklerde 40 ve 50 yaşları sonrasında görülen prostat az da olsa 30’lu yaşlardaki erkeklerde de görüldüğü için prostat hastalığı nedir gençleri de ilgilendiren bir soru olmaktadır. Özellikle ailesinde prostat görülen kişiler de genetik etki ile daha fazla görülebilen prostat hastalığı bazı kişilerde ağrılar prostat belirtileri olarak kendini gösterirken bazı hastalar da hiç fark edilmez. Bu durum kişinin yapısına ve yaşına göre bir de prostatın büyüklüğüne göre değişmektedir.

prostat belirtileri

Prostat Hastalığı Nedir ve Nedenleri Nelerdir Son Yıllarda En Çok Araştırılan Bir Konu Olmuştur

 

Erkeklerde genellikle ileri yaşlarda görülen prostat hastalığı erkeklerde meydana gelen hormonsal değişmeler karşısında bu değişmelere duyarlı olan prostat hücresinin büyümesi ile meydana geldiği için prostat hastalığı nedir sorusunun cevabından önce bu büyümenin nedeni ve seviyesi önemlidir. Her hastada prostat büyümesi farklı olmaktadır. Prostat büyümesi kansere neden olabilen bir hastalık genellikle değildir ve prostat hastalığı nedir sorusuna kanser hastalığı olmadığı söylenebilmektedir. Kesin olarak bir nedeni bulunmayan prostat büyümesi aileden geçebilen veya kişinin hormonal yapısına göre ortaya çıkabilen bir durumdur ve prostat belirtileri her hastada aynı olmamaktadır. Bu nedenle bu durumdan şüphelenen ve yaşı ilerlemiş kişilerin mutlaka bir doktora görünmesi gerekir.

 

Prostat Hastalığı Nedir Araştırmasından Sonra Belirtileri Tespit Edilmiştir

 

Prostat büyümesi birçok erkekte yaşanan bir problemdir ve herkeste farklı durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Erken teşhis ile tedavisi mümkün olan prostat belirtileri de her hastaya göre değişebilmektedir. İlk olarak sık sık idrara gitme olarak kendini belli eden bu hastalık bazı kişilerde ağrıya sebep olurken bazı kişiler hastalığı hissetmez. Örneğin 70 cm prostat büyümesi yaşayan bir hastada prostat belirtileri ortaya çıkmazken 30 cm prostat büyümesi oluşan bir hasta ağrıdan duramayacak hale gelmektedir. Bu nedenle ağrı ve sık sık idrara çıkma dışında bir belirtisi olmayan bu hastalıkta belirtiler kişiye göre değişir.

 

Prostat Belirtileri ile Hastalığın Tedavi Aşamasına Karar Verilir

 

Prostat büyümesi hastanın mesanesine baskı yapar ve bu durumda kişi sürekli olarak idrarı varmış gibi hisseder. Bazı kişilerde prostat belirtileri ağır bir şekilde kendini gösterirken bazı kişiler de daha hafif olmaktadır. Özellikle çok büyüyen ve çok ağrı yapan prostat büyümesi cerrahi işlem ile tedavi edilir. Ancak daha hafif olan prostat büyümesine ise ilaç tedavisi uygulanır. Bu konuda daha fazla fikir sahibi olmak isterseniz http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-buyumesinin-belirtileri-nelerdir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32