Prostat Büyümesi Ne Türlü Engellenir?

Her prostat büyümesi kanser olmamak koşulu ile kesinlikle iyileştirme edilmek zorunda değildir. Bireyin şikayetleri, hayat kalitesinin bozulma derecesi, prostatın öbür organlara yaptığı etkiler, işemenin hızı, gücü, içerde idrar kalıp kalmaması benzeri faktörler üroloji uzmanına bu konuyla alakalı hüküm verdirici temel faktörlerdir. Tüm bu veriler edinildikten sonra şayet, hafif ve temel bir prostat büyümesi varsa, bireyin hayat kalitesini bozmuyorsa aktif izlem ismini verdiğimiz belli aralıklarla kişi takip edilebilir.

Kişi kesinlikle tıbbi yardıma gereksinim duyuyorsa prostatı küçülten diyemesek dahi prostat büyümesinin oluşturduğu şikayetleri ortadan kaldıran ilaç tedavileri vardır. Bu ilaçlar dünyada nihai derece yaygın bir biçimde kullanılmaktadır ve ciddi hemen yan tesirleri de yoktur. Bu tür ilaçlardan günde bir tane yutmak suretiyle idrar şikayetleri minimum düzeylere indirilebilir. Bu çağı geçmiş ek olarak ileri şikayetler varsa bireyin hayat kalitesi gerçekten bozuluyorsa veya prostat büyümesi iltihap benzeri taş benzeri kanama benzeri idrarın akamayıp içerde birikmesiyle böbreklere zarar vermesi benzeri kimi şikayetler yaratıyorsa o zaman cerrahi müdehale başka bir deyişle operasyon gündeme gelir. Prostat ameliyatının kapalı ve açık benzeri değişik metotları vardır.

Prostat büyümesi, prostatın yer aldığı yer bakımından başka bir deyişle idrar kesesinin tam çıkışında, ağzında ya da boynunda diye ifade ettiğimiz içinden idrar kanalının geçtiği bir pozisyonda olması bakımından büyüyen prostat, içinden geçtiğimiz idrar kanalını başka bir deyişle penisin içinden süren idrar kanalını sıkıştırıp daralttığı amaçlı işemeye ilişkin belirtilerle karşımıza gelir.

Prostat Büyümesi Nasıl Önlenir?

Prostat Büyümesi Nasıl Önlenir

Prostat Büyümesi Nasıl Önlenir?

Prostat Büyümesinin Belirtileri

Sık idrara çıkma
Gece uykudan uyanıp idrara çıkma
Kesik Kesik işeme
Çatallanarak, dağılarak, fıskiye benzeri işeme
İdrarı başlatırken zorlanma
İdrar biterken damlayarak kesilmesi
İdrar bittikten ardından bireyin rahatlayamaması
Kısa bir zaman ardından bir ek olarak idrar hissinin gelmesi
İdrar yaparken yanma, sızlama olması

Bu belirtilerden hepsinin olması gerekmez. Bunlardan biri ya da bir kaçı 40 lı yaşlardan ardından bir erkekte görülürse prostat başlangıcı bulguları olarak düşünülmeli ve kesinlikle yetkin bir üroloji uzmanına muayeneye gidilmelidir.

Prostat Büyümesi İçin Bitkiler : Maydanoz, Nohut, Arpa unu, Papatya, Ayrık otu, Bal

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32