Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir? Sualinin çeşitli cevapları vardır. Prostat büyümesi tedavisinin bir bir yolu yoktur. Prostat büyümesi değişik yollarla tedavi edilebilmektedir.Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sualinden önce tedavisi ilaçla tedavidir. Doktorlar duruma yönelik prostat gelişmesini ilaçla tedavi edebilmektedirler. İlaç kullanan hastalar bu meseleden kurtula bilmektedir.

Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?
Sualinin diğer bir yanıtı ise lazerle tedavidir. Prostat büyümesi lazerle müdahale ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu tedavi yönteminde prostatın kesilerek dışarıya çıkarılması mevzubahis değildir. Lazer yöntemi ile tedavide prostat buharlaştırılmaktadır. Parça çıkarılmadığı amaçlı patolojik analiz yapılma olasılığı de ortadan kalkmaktadır.

Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir? Sorusunun başka bir yanıt ise açık ameliyattır. Bu yöntemde göbeğin altından gerekli meydana gelen büyüklükte bir kesi açılmaktadır. Kesiden içeri girilerek operasyon yapılmaktadır.

Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir? Sualine değişik bir yanıt da Plazma kinetiktir. Plazma kinetik kapalı operasyon olarak da bilinmektedir. Plazma kinetik yönteminde bir tel vasıtası ile penisten girilerek kamera yardımı ile görüntü alınmaktadır. Yeniden tel yardımı ile aletlerle prostat tamamıyla değil parçalar şeklinde kesilerek çıkarılmaktadır. Bu sayede patolojik analiz imkânı da doğmaktadır. Plazma kinetik açık operasyona nispeten pek çok avantajı da eşliğinde getirmiştir. Öncelikle bu yöntemde bir kesiye gereksinim yoktur ve operasyon kapalı olarak yapılmaktadır. Hastalar ek olarak kısa sürede iyileşme fırsatı bulmaktadır. Kişiler ek olarak erken ayağa kalkarak normal hayatlarına dönmektedirler. Sonda açık ameliyatlarda bir haftaya yakın kalırken plazma kinetik yönteminde bir 2 ya da 3 zaman kalmaktadır. Hastalar bu vesileyle ek olarak az acı çekmektedirler.

Prostat Büyümesi Nasil Tedavi Edilir

Hangi Hastalara Yepyeni Nesil Greenlight Lazer ile Prostat Buharlaştırma Tedavisi Uygundur?

FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Birliği) onaylı Greenlight Lazer ile prostat buharlaştırılması (PVP) operasyonuna BPH nedeniyle ameliyatı gerekli olan hastalara uygulanabilir tek tedavi seçeneğidir. Bilhassa alttaki hasta kişi gruplarında seçim edildiği görülmüştür:
Kalp, damar hastalığı, diyabet, hipertansiyon, astım, kronik akciğer hastalığı benzeri sebeplerle operasyonları riskli meydana gelen hastalar,
Kanama eğilimi meydana gelen hastalar, Sondaya mahkum kalmış, başka yollarla operasyonlarının riskli olduğu hastalar, Başka çeşitli tek ameliyatı talep etmeyen ve operasyondan korkan hastalar, Diğer ameliyat yöntemlerinin başarısız kaldığı hastalar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32