Prostat doğuştan bu yana her erkekte yer alan ve idrar torbasının tam çıkışını çepeçevre saran bir salgı bezidir; idrar yollarının korumasını yapar ve meniye dahil olan birtakım değişik salgılar üretir. Yani prostat belirli bir yaştan ardından meydana gelen değil, doğuştan bu yana bütün erkeklerde yer alan bir organdır. Belirli bir yaştan ardından prostat hormonlardaki değişiminde tesiri ile yavaş yavaş büyümeye başlar. Bu büyüme tamamıyla fizyolojiktir, saçlara ak azalması, derinin kırışması gibi normal hayatın bir parçasıdır. Prostatın büyümesi için iki şart vardır:

1-İnsanın yaşlanması
2-Erkeklik hormonunun olması: Yani bireyin prostat problemi olabilmesi için erkekliğinin olması gerekir. Hadım edilmiş bireyin yani yumurtalıkları alınmış birinin prostat problemi olmaz.

Prostat Büyümesi Neden Olur?

Prostat Büyümesi Neden Olur

Prostat Büyümesi Neden Olur?

Yaşam tarzı göz önüne alınıyor
Ameliyat karan vermek için belirtilerin ne şiddette olduğu ve bireyin yaşamını ne civarı etkilediği mühimdir. 60 yaşında bir insanda bunların bir bölümü var diyelim. Bu durum böbreklerine, idrar yollarına bir zarar vermiyorsa yani iltihaba vs. neden olmuyorsa burada kişiye ilişkili bir durum vardır. Bireyin sosyal hayatı, çalışma hayatı değerlendirilir. Sözgelimi birey bir çiftçi ise bu çeşit vaziyetlerle ek olarak kolay başa çıkabilir. Tarlada çalıştığı için aradığı süre tuvalete gider. Ama bu birey bir hakim ise, bir holding yöneticisi ise, mahkeme ya da toplantı esnasında sık ara vermek zorunda kalacaktır. Bir şoförse iki de bir benzinci aramak zorunda kalacaktır. Ama bir emekli ise kalkıp isteği süre tuvalete gidebilir. Herkesin prostatı büyür ama gerçekte yalnızca bazıları operasyon olmak zorundadır. Hakikaten yakıntıları olmayan kişileri lüzumsuz yere operasyon edersek ek olarak mutsuz vatandaşlar belirir.

Prostat Büyümesi Ne Türlü Tedavi Edilir?


Prostat büyümesi bireyin sıhhatine negatif tesirlerinin hariç hayat standardının düşmesine neden olduğu için de değişik olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Prostat büyümesi erkeklerde ilerleyen yaş grubundaki sık görülen bir durum meydana gelmesine, bireyin yaşamını negatif etkilemesine rağmen önemsenmeyebiliyor ve tedavi metotları uygulanmayabiliyor. Ancak prostat büyümesinden kurtulmak için kesinlikle uzman kontrolünde kişiye en uyumlu tedavi yolunun uygulanması gerekiyor.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32