Prostat Sebepleri ile ilgili olarak erkekler bazı dönemlerde cinsel problemler yaşayabilmektedir. Her yaşta görülen farklı cinsel problemler içinde en fazla merak edilen prostat sebepleri olmaktadır. Prostat sorunları özellikle son dönemlerde erkeklerin en sık karşılaştığı problemlerden biridir. Bütün erkeklerin vücutlarında yer alan hücrelerin tamamı, muayeneler esnasında çoğalır ve kendini yenilerler. Ancak bazı nedenler, hücrelerin artmasının muayene edilmesine izin vermez. Kontrolsüz şekilde çoğalan hücreler nedeni ile meydana gelen yeni hücreler prostat belirtileri oluşturmaya başlar. Hücre topluluğu anlamına gelen tümör oluşumu, zamanla ilerleyerek hastada ciddi şekilde kendini gösterir. Tüm erkeklerde bulunan prostat organı, meninin yapımı ile görevlidir. Prostat bezinde görülen tümöre de prostat kanseri denilmektedir. Hastalığın nedenleri kadar belirtileri de erken teşhis ve tedavi için çok önemlidir. Hastaların bu durumdan çekinmemeleri ve hemen bir ürologa görülmeleri gerekir.

Prostat Sebepleri

Genel Olarak Prostat Sebepleri Bilinmiyor

Prostat kanseri belirli bir yaştan sonra kendini gösteren ve önlem alınmazsa ciddi sorunlara yol açan bir rahatsızlıktır. Erkeklerde genelde ileri yaşlarda görülen prostat belirtileri, genç yaştaki erkeklerde de zaman zaman görülebiliyor. Genç yaşlarda prostat bir ceviz kadar görülür. Ancak yaş ilerledikçe bu büyüklük daha da artarak kişiye baskı yapmaktadır. Bu da kanser hücrelerinin oluşmasını sağlayarak prostat kanserine dönüşür. Prostat kanserinin sebepleri tam olarak bilinmemektedir. Hormonların etkisi ile görülebilen bu rahatsızlık, çevresel faktörler ya da genetik etkilerle de görülebilmektedir. Ergenlikten önce görülmeyen prostat kanseri, ergenlik sonrasında salgılanan hormonların etkisi ile de görülebilmektedir. Prostat kanseri görülen kişilerin akrabalarında da bu rahatsızlığın görülebildiği belirlenmiştir. Bu nedenle prostat sebepleri arasında genetik etkilerin olduğu düşünülmektedir.

Prostat Sebepleri Bilinmese de Belirtileri Fark Edilebilir

Prostat kanserine neden olan genler hala incelenmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda, hayvansal yağ içeriği fazla olan besinler ile beslenmek prostat sebepleri arasında gösterilmektedir. Birçok yanlış bilgilerden biri olan ‘’ Ayakta idrar yapmanın prostata neden olduğu ‘’ düşüncesi tamamen yanlıştır. İnsanların yaşadıkları ve yanlış davranışları, prostat kanserine neden olmaz. Prostat kanseri, akciğer kanserinden sonra en sık görülen hastalıktır. Bu nedenle de çok önemlidir. Her yıl kanser tanısı koyulan erkeklerden 1/3’ü prostat kanseridir. Prostat kanseri bulaşıcı bir hastalık değildir. Özellikle 45 yaş üstü kişilerde görülen prostat belirtileri, bazı gıdalar nedeni ile de olabilmektedir.

Prostat Belirtileri Hayat Kurtarır

Prostat kanserinin seviyesi her hastada farklı olmaktadır. Buna bağlı olarak da, hastaların bazılarında prostat belirtileri hiç görülmezken, bazı erkeklerde hastalık başladığı anda belirtiler görülür. Prostat belirtileri yaşayan hastalara kesin tanı için belirli tarama yöntemlerinden bazıları kullanılır. Özellikle de belirti yaşanmasa da 50 yaş üstü kişilerde bu testlerin yılda bir kez düzenli olarak yapılması erken teşhis ile tedavi şansını artırır. Prostat ilk olarak ağrılı idrar ile kendini gösterir. Belirtiler zamanla artarak kendini göstermeye başlar. Prostat hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.greenlight.gen.tr/iletisim adresini ziyaret ediniz.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32