Prostat tedavisi Neden Yapılır?

Prostat; bir salgı bezi olup, her erkekte idrar torbasının yakınında bulunur. Bu bez meni adı verilen sıvının oluşmasına ve idrarın kanal yardımıyla dışarı atılmasına yardımcı olur. Belli bir yaştan sonra aşırı büyümeye başlayan, insana rahatsızlık vermekte olan prostat başlangıcı tedavi edilebilmektedir. Erkeklerde görülen bu hastalık patolojik bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Her erkekte bulunan bu organ, ilerleyen zamanlarda büyüyerek idrar yapmada sorun yarattığından bir an önce tedavi edilmesi gerekmektedir. Lazer ile yapılan prostat tedavisi, diğer ameliyatlara göre daha acısız ve daha kolay olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Anestezi gerektirmeyen prostat tedavisi yaşam kalitesini arttırdığından tedavi için iyi bir seçenek olarak görülmektedir. Ayrıca prostat hastası olan erkeklerde prostat başlangıcı aşamasında hormonların salgılanıyor olması ve bu hormonların belli bir seviyenin üstünde olması gerekmektedir. Yani hadım edilmiş, yumurtalığı alınmış erkeklerde prostat hastalığı görülmez.

Prostat Başlangıcı Bazı Belirtilerle Anlaşılabilir

prostat tedavisi

Prostat hastalığı bazı belirtilerle kendini göstermektedir. En önemli prostat başlangıcı belirtisi idrar yapma zorluğudur. Hasta sürekli olarak idrarı varmış gibi hisseder ancak idrarını yapmaya gittiğinde idrarını yapamamaktan şikayet eder. Bir diğer prostat başlangıcı belirtisi, sürekli olarak idrar yapma isteği ve idrar torbasının sürekli dolu olduğu düşüncesidir. Bu gibi belirtiler görüldüğünde mutlaka bir uzmana görünerek prostat tedavisi sürecine başlanmalıdır.

Prostat Tedavisi için En İyi Yöntem Lazer Tedavisi

Prostat hastalığı her erkekte görülebilmekte olup, özellikle 50’li yaşlarda sıkça görüldüğü tespit edilmiştir. İdrar torbasının hemen yakınında bulunan bu organ zamanla aşırı büyüyerek idrar yolunu tıkamakta ve idrar çıkışını zorlaştırmaktadır. Bu şekilde prostat başlangıcı belirlenmektedir. Bu sebeple, büyüyen prostat erkeklerde ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bu hastalık ilk başladığı zamanlarda prostat tedavisi edilmezse ilerleyen zamanlarda kansere dönüşme olasılığı bulunmaktadır. Bundan dolayı sorunun çözülmesi için hastanın en kısa zamanda ameliyata alınması gerekmektedir.

İyi Huylu Prostat Başlangıcı İçin Çeşitli Prostat Tedavisi Yöntemleri Geliştirilmiştir

Öncelikle tedavi sürecine geçmeden önce doktor, hastadaki prostat rahatsızlığı görmek ve izlemek ister. Bu izleme sonrasında prostat hastalığının boyutunu belirleyerek tedavi sürecini belirler. Öncelikle prostat tedavisi için kullanılan ilaçlar ile tedaviye başlanır. Ağız yoluyla alınan ilaçların etki edip etmeyeceği takip edilir. Prostat bezi bu sayede küçültülmeye çalışılır. Daha sonra mikrodalga ve ısı tedavilerine geçilir. Çok az derecede vücuda verilen ısı ile prostatın büyümesi engellenmeye çalışılır. Bu konular hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinmek için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-buyumesi-bph-tedavisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32