Greenlight lazer, iyi huylu prostat büyümesini tedavi etme amacı için, en son teknoloji ile üretilen lazer sistemidir. Operasyon genel anestezi altında ve lomber anestezi ile yapılmaktadır. Çok riskli hastalarda ise anestezi yöntemleri kullanılmaktadır. Hastanın idrar yolundan özel aletlerle girilerek mesane ve prostatı gözlemlendikten sonra, aletin içinden sevk edilen probundan çıkan ışınlarla prostat buharlaştırılır.

 

Lazer ışınıyla prostat dokusu ani buharlaştığından dolayı idrarın rahat akışına için verebilecek bir boşluk oluşturulur. Greenlight lazer ile ameliyat sonrası patoloji inceleme için doku çıkartılmadığından dolayı bu uygulama öncesi bütün prostat hastalarının prostat kanseri yönünden tüm incelemelerinin yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca derin dokuları etkilemediği için güvenli ve etkili bir yöntemdir.

 

Greenlight Lazer Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 

Tüm dünya üzerinde yaklaşık 375.000 den daha fazla iyi huylu prostat kanseri hastaları üzerinde denenmiş ve etkisi görülmüş bir cerrahi tedavi yöntemidir.

 

İdrar akış hızında iyileşme, normal işlere hızlı bir şekilde geri dönme, tamamen kansız bir cerrahi tedavi yöntemidir. ’den az oranda görülen sertleşme bozukluğunun tedavisinde etkilidir. Başka bir sağlık problemi olmayan hastalarda ayakta tedavi olanağı sunmaktadır. Yan etkileri fazla sürmez veya hiçbir yan etkisi görülmez. Ayrıca semptomlardan kısa sürede kurtulmak mümkündür. Tüm kapalı veya açık prostat tedavilerinde kalıcı çözümler sunmaktadır. Greenlight lazer uygulaması sonunda cinsel fonksiyonlara kısa sürede geri dönülmektedir.

 

Cerrahi müdahale yapıldığı gün hastanede yatmaya gerek kalmadan taburcu olabilir. Ayrıca tedavi edilecek bölgeye ulaşmak için çok büyük yaralara gerek kalmadan uygulanmaktadır. Bu hastanın rahatlığını garanti altına almak için genelden lokale birden çok anestezi seçeneği barındırmaktadır. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları gibi genel anestezi ile ameliyat riski bulunan kişilerde ise lokal anestezi ile ameliyat olabilme imkânı sunmaktadır. Kansız bir operasyon olduğundan dolayı hastalar ameliyat sonrası acı çekmemektedir. Operasyon sonrası hemen ayağa kalkma ve hareket etme özgülüğünü kısıtlamaz.

 

Diğer Cerrahi Uygulamalara Göre Avantajları Nelerdir?

 

Greenlight lazer uygulamasının diğer cerrahi müdahalelere göre pek çok avantajı bulunmaktadır. Diğer cerrahi yöntemlerde kanamalı oldukları için yaralı ve dikiş büyüklüğü oldukça geniştir. Greenlight lazer uygulaması kapalı bir yöntem olduğundan dolayı hastanın vücudunda herhangi bir yara ve dikişin olması söz konusu değildir. Şeker hastalarında yaralar geç iyileştiğinden dolayı greenlight lazer uygulaması onlar çok büyük avantajdır. Ayrıca ameliyat sonrası herhangi bir şekilde cinsel güç kaybı yaşanmamaktadır.

 

Greenlight lazer uygulaması prostat kanser, dışındaki tüm prostat büyümesi olan hastalarda uygulanmaktadır. Bu yöntem her yaştaki hastaya güvenle uygulanmaktadır. Greenlight lazer tedavi yöntemi yeni bir tedavi standardı oluşturmaktadır. Greenlight lazer uygulaması iki olumlu özelliği birleştirmektedir. Hem travmalı girişimsel bir yöntem, hem de kısa sürede etkili ve kalıcı çözüm sunan bir yöntemdir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32