Prostat Nedir?

Prostat, erkek cinsel organında mesane veya bilinen adı ile idrar torbasından başlayarak idrar yoluna kadar uzanan ceviz büyüklüğünde bir organdır. Prostat, erkek üreme organı için önemli bir organ olmakla birlikte vücutta ki görevi, meninin sıvı olan kısmını oluşturmaktır. Prostat erkek bedeninde ve üreme organında ergenlik ile birlikte oluşan ve aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarından bedeni koruyan önemli bir organdır.

Prostat Rahatsızlıkları Nelerdir?

Prostat organı, erkek üreme organında bulunduğu için bu doğrultuda prostat organında oluşabilecek rahatsızlıkların sebebi de ürolojik rahatsızlıklar olmaktadır. Bununla birlikte prostat organında oluşan rahatsızlıkların başında, prostat kanseri, iyi huylu prostat büyümesi ve prostat iltihabı olmaktadır. Bununla birlikte prostat organı erkek vücudun da çok küçük olmakla birlikte en sık rahatsızlığa yakalanan organdır.

Prostat Kanseri Nedir?

Prostat kanseri, her otuz altı erkekten birinde rastlanan ve her altı prostat kanseri hastası erkekten birinin ölümü ile sonuçlanan bir kanser türüdür. Prostat kanseri, prostat organında oluşan kötü huylu tümörün yayılması ve zamanla büyümesi ile oluşmaktadır. Bununla birlikte belirli evrelerle gelişim gösteren prostat kanseri, zamanla diğer organlara ve kemiklere yapılmaktadır. Prostat kanseri tedavisinde ilaç kullanımı, radyoterapi, lazerle ameliyat ve cerrahi müdahale tedavi işlemleri uygulanmaktadır.

Prostat Büyümesi Nedir?

Prostat büyümesi erkeklerde prostat kanseri kadar sık rastlanan bir prostat organı rahatsızlığıdır. Prostat büyümesi yine prostat kanserinde olduğu gibi iyi huylu bir tümörün, prostat organın da yerleşmesi ve büyümesi ile oluşan bir rahatsızlıktır. Prostat büyümesi rahatsızlığı yine aynı şekilde ilaç kullanımı, radyoterapi, lazerle ameliyat ve cerrahi müdahale ile tedavi işlemleri uygulanmaktadır.

Prostat İltihabı Nedir?

Prostat iltihabı, prostat bölgesinde idrar yolu üzerinden kapılan iltihap, mikrop, bakteri veya yaralar ile oluşan bir rahatsızlıktır. Pek sık rastlanılmayan bu rahatsızlık büyük ağrı ve acılara sebep olmaktadır. Yine aynı şekilde bu rahatsızlık çeşitli antibiyotik ve ilaç tedavileri ile tedavi edilmekte eğer iltihap büyümüş ise cerrahi işlemler ile müdahale edilmektedir.

Prostat Lazerle Tedavi Nedir?

Prostat rahatsızlıklarında özellikle prostat kanseri ve prostat büyümesi rahatsızlıkların da prostat hastalarına sunulan yöntemlerden biri de lazerle tedavidir. Bu yöntemde hastanın tedavi oranı yüzde doksan oranlarına çıkmak ile birlikte hasta için kolay bir tedavi yöntemidir. Lazer tedavisi idrar yolu üzerinden, lazer enerjisi yüklü bir telin sokulması ve tümörlü bölgeye teması ile gerçekleşen bir tedavidir. Bu tedavi de amaç tümörlü bölgenin bu ışın enerjisi ile yok edilmesidir.

Lazerle Tedavi Fiyatları Nedir?

Prostat tedavisi görecek hastaların en büyük sorusu lazerle prostat ameliyatı fiyatı ne kadar olmaktadır. Bu anlamda Türkiye’nin her ilinde lazerle prostat ameliyatı tedavisi veren birçok özel hastane mevcuttur. Her hastanede lazerle prostat ameliyatı fiyatı farklılıklar göstermektedir. lazerle prostat ameliyatı fiyatını öğrenmek için bize form gönderebilir veya bizi arayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası, poliçe içeriğine bağlı olarak lazerle prostat ameliyatı fiyatının tamamını veya lazerle prostat ameliyatı fiyatının bir kısmını ödemektedir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32