Prostat Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sorusu ile ilgili olarak prostat hastaları genellikle idrar yapamama, idrar renginin giderek sararması ve idrar yaparken dayanılmayacak derecede acı hissetmesi gibi belirtilerle şikayete gelmekteler. Bu iyi huylu prostatın belirtileridir. Çünkü iyi huylu prostat, yukarıda sayılan semptomları ile hastayı aslında tedavi olması için uyarmaktadır. Hasta da bu semptomların etkisiyle prostat tedavisine başlayacaktır. Fakat eğer duyarsız kalınırsa iyi huylu prostat giderek büyür ve kansere dönüşür. Bu da ölüme kadar götürebilmektedir. Bunun için prostat ihmal edilmemeli büyümeden bir an önce tedavi edilmelidir. Erkeklerde genellikle kırklı yaşlardan itibaren belirgin olarak görülen prostat ameliyatı ne kadar sürer sorunu ameliyatın tamamlanmasıyla ortadan kalkar. Bunun için hastanın genellikle lokal anestezi altında lazerle prostat ameliyatı yapan hastaneler fiyatları müdahale yapılmaktadır.

Prostat Ameliyatı Ne Kadar Sürer

Prostat Ameliyatı Sonrasında Ayağa Kalkma Süresi

Hasta prostat ameliyatını 2 saat süren bir lokal anestezi altında olur. Bu anestezi altında hasta uyutulmaz ve her şeyin farkındadır. Ancak genellikle lazerle müdahale yapılarak büyümüş olan prostat bezi kesilmiş olduğundan hastanın acı duyması mümkün değildir. Prostat ameliyatı ne kadar sürer olarak 2 saatlik sürecin ardından hasta, yataklı serviste müşahede altında tutulur. Hekiminin de önerisiyle en az üç gün en fazla iki haftalık bir dinlenme sürecine sokulur. Ameliyat sigorta tarafından eğer sosyal güvence varsa lazerle prostat ameliyatı yapan hastaneler fiyatları karşılanır. Ancak bunun yerine uygun fiyatlarla profesörler tarafından özel hastanelerde de ameliyat edilebilir.

Ameliyattan Sonra İdrar Sorunu

Ameliyattan sonra hastanın 2 haftalık bir dinlenme süreci vardır. Ayrıca idrar yolundaki kirli kanın ve idrarın boşaltılması amacıyla da sunta takılı olarak durur. Bir taraftan da temiz kanın vücuda pompalanması amacıyla serum tedavisi gerçekleşir. Bütün bu tedavi süreçleri tamamlanmasının ardından ameliyattan sonra prostat ameliyatı ne kadar sürer süreci atlatılır ve hasta dinlenir. 2 haftalık dinlenme sürecinin ardından lazerle prostat ameliyatı yapan hastaneler fiyatları idrar tutamama ve kaçırma sorunları prostatın büyüdüğü alan lazerle alındığından tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Özel Hastanelerde Prostat Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Prostat son derece ciddi bir hastalıktır. Her ne kadar ileri yaş grubundaki erkeklerden üç kişiden birisinde görülüyor olsa da bu hastalık son derece dikkat isteyen bir hastalık olması nedeniyle önemlidir. Bu önemi bakımından hiçbir masraftan kaçınılmamalı ve hastalığın kansere dönüşmeden tamamen giderilmesi sağlanmalıdır. İşte bu amaç doğrultusunda prostat ameliyatı ne kadar sürer doğrultusunda uygun fiyatlarla sosyal güvenceyi de dikkate alan ve emeklilere özel olarak indirim sunan hastanelerden prostat ameliyatı olunabilir. Ancak bu sayede kişinin eski sağlıklı yaşamına dönebilmesi mümkün olacaktır. yine prostat ameliyatı açısından önde gelen bu işlemde lazerle prostat ameliyatı yapan hastaneler fiyatları da bilinmelidir. Bu ameliyat fiyatları da özellikle SSK emeklileri için özel olarak uygulanan fiyat tarifeleriyle yürütülmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32