Prostat Ameliyatı Sonrası Kaç Gün Yatılır?  Sorusu ile ilgili olarak erkeklerde yaygın olarak görülen ve yaş ilerledikçe ortaya çıkan prostat sorunları modern tıptaki gelişmeler sonucu kansız bir şekilde lazer yöntemiyle prostat doktoru tarafından rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Nadiren genel anestezi altında, çoğunlukla lokal anesteziyle yapılan bu ameliyat sonucu prostat sorununa kesin bir çözüm bulabilmek mümkün olmaktadır. Erkeklerin yaşam kalitesini oldukça etkileyen prostat sorunu genellikle prostat kanseriyle karıştırıldığı için erkeklere korkutucu gelmektedir ama aslında prostat büyümesiyle prostat kanseri arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır.

Ameliyat Yöntemi ve Prostat Doktoru

Ameliyat lazerle gerçekleştirilmektedir. Kısa süren bir ameliyattır ama süresini prostat bezinin büyüklüğü belirleyecektir. Bez ne kadar büyükse, operasyon da o kadar uzun sürmektedir. Kansız bir şekilde genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat idrar kanalından sokulan özel bir araç yardımıyla lazerli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu özel alet yardımıyla prostat bezi buharlaştırılarak idrar kesesi üzerine baskı yapması engellenmektedir. Yaş ilerledikçe büyüyen prostat bezi idrar kesesine baskı yapmaya başladığı için idrara çıkma sorunları baş gösterir. Genellikle erkeklerin korkusu olan prostat kanseri prostat büyümesiyle alakalı değildir. Her prostat sorunu mutlaka kanserle ilgili olacak diye bir şey yoktur. Çoğu prostat sorunu sadece büyümeyle ilgili bir sorundur ve kanserle herhangi bir ilgisi yoktur. Tedavi olduğunuz prostat doktoru bu konuyla ilgili olarak sizi bilgilendirecektir. Ameliyat lazerle, lokal anestezi altında yapıldığı için prostat ameliyatı sonrası kaç gün yatılır diye endişe etmeye gerek yoktur. Bu nedenle sık idrara çıkma, idrar sırasında yanma ve ağrı hissi, idrarını tam yapamama hissi, kesik kesik idrar yapma, sık ve sürekli olarak idrara çıkma ve altına idrar kaçırma gibi belirtiler yaşıyorsanız vakit kaybetmeksizin ve endişeye kapılmaksızın hemen bir doktor ile randevu alarak görünmeli ve gerekli tedaviye başlamalısınız.

Prostat Ameliyatı Sonrası Kaç Gün Yatılır

Tedavi ve Prostat Ameliyatı Sonrası Kaç Gün Yatılır

İdrar kanalından girilerek özel bir cihaz yardımıyla buharlaştırılan prostat bezi ameliyatı oldukça kolay bir ameliyattır. Nadiren genel anestezi altında yapılır ve tamamen kansızdır. Buharlaştırılan prostat bezinin tekrar büyümesi söz konusu değildir. Bu nedenle hastalığın tekrarlaması söz konusu olmadığı için rahatlıkla bu ameliyatı olabilirsiniz. Ameliyat sonrası prostat ameliyatı sonrası kaç gün yatılır diye endişelenmenize gerek yoktur. Hastanede yatış gerçekleştirilmemektedir. Hastanede birkaç saatlik bir istirahatten sonra taburcu olmak mümkündür. Bu yöntem kansız olduğu için kişide travma oluşturucu ve iyileşme sürecini uzatıcı kanlı ameliyatlara göre çok daha avantajlıdır.

Prostat Doktoru ve Prostat Ameliyatı Sonrası Kaç Gün Yatılır Korkusu

Lazerli ameliyat sonrası komplikasyonlar çok az görülmektedir. Bu nedenle ameliyat sonrası için korkmaya gerek yoktur. Hastaların dikkat etmesi gereken şey bol sıvı tüketmek, kabız olmamaya dikkat etmek ve en az iki ay boyunca dinlenmektir. Bir ay boyunca cinsel birliktelik yaşamamaya da dikkat edilmelidir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. İletişim için tıklayınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32