Prostat Muayenesi Nasıl Yapılır, Prostat Neden Büyür?

Prostat büyümesi, prostat büyüklüğü giderek atması anlamına gelmektedir. Kanser ile ilişkisi olmayan prostat büyümesi rahatsızlığı çoğunlukla 40 yaşlarında görülmeye başlayan bir problemdir. Çoğu erkekte görülmektedir. Neredeyse her erkeğin başına gelen prostat büyümesi problemi, daha çok süreç içerisinde farklı sonuçlara sebep olmaktadır. Prostat büyümesi problemini yaşayan her erkek birey farklı aşamalar ile bu hastalığı geçirir. Bazı erkek bireylerde, prostat çok az büyümüş olmasına rağmen prostat büyüklüğü ağrısı oldukça fazla görülür. Sonuç olarak da sondaj takılması gerekir. Ancak bazı bireylerde prostat oldukça büyüyene kadar hasta bir belirti hissetmemiş olabilir. Yani prostat büyümesi probleminde, prostatın ne kadar büyümüş olduğu belirtiler ile doğru orantılı değildir.

Prostat Muayenesi Nasıl Yapılır, Kimlerde Görülür?prostat büyüklüğü

Prostat büyümesi problemi 40 yaşını aşmış olan neredeyse her erkek bireyde görülen bir sağlık problemidir. Prostat salgı bezleri yalnızca erkek bireylerde olduğundan kadınlarda bu tür bir hastalık görülmesi ihtimali yoktur. Kadın ve erkek üreme organları hastalıkları birbirinden farklıdır. Prostat büyümesi hastalığının zamanla ortaya çıkmasının sebebi erkek bireylerde 40 yaşından sonra hormonel değişimler meydana gelmesinden kaynaklanmaktadır. Prostat büyüklüğü genetik yatkınlık sebebi ile ortaya çıkabilir. Bu sebeple aile bireylerinde prostat büyümesi görülmüş olan kişilerin, belirtileri hissetmeye başladığı anda bir doktora görülmesi en doğru karar olacaktır. Prostat büyüklüğü hastalığı, başka hastalıklar sebebi ile ortaya çıkmamaktadır.

Prostat Muayenesi Nasıl Yapılır, Nasıl Teşhis Edilir?

Prostat büyümesi hastalığı çeşitli işlemlerin yapıldığı bir dizi süreç sonucunda teşhis edilir. Prostat muayenesi nasıl yapılır? Prostat büyümesi ile ilgili, idrar yolu problemleri yaşayan hastaların bir an önce bir üroloji doktoruna görünmesi gerekmektedir. Prostat muayenesi nasıl yapılır? Hasta üroloji doktoruna ulaştıktan sonra prostat büyüklüğü hakkında bilgi alınması gerekir. Hasta öncelikle yaşadığı problemleri doktora iletir. Bu problemler genellikle idrar yaparken yaşanan sıkıntılardır. Sonrasında ürolog bir dizi test uygular, sonrasında da kısa bir fiziksel muayene yapar. Bu muayene oldukça kısa, ağrısız bir işlemdir.

Prostat Ameliyatı Ve Prostat Muayenesi Nasıl Yapılır?

Prostat büyüklüğü problemi ameliyat yolu ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Prostat ameliyatı sırasında hastanın idrar yöntemi şeklinde adlandırılan bölgesine sistoskop yardımı sayesinde minik bir tel konulmaktadır. Tel içerisinde taşıdığı lazer enerjisi ile büyümüş olan prostat bölümünü yok etmektedir. Böylece hastanın prostat büyüklüğü problemi ortadan kalkar ve şikayetleri de son bulmuş olur. Ayrıntılı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-neden-buyur/adresi ziyaret edilmelidir.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32