Erkeklerde görülen ve hayatlarının bittiğine dair düşünce uyandıran prostat kanseri, birçok belirti ile önceden geldiğini haber vermektedir. Kendine dikkat eden sağlığına önem veren erkekler bunun için zamanında ve ön tedbirlerle düzenli doktor kontrolü ile bu hastalığın başlangıç aşamasında müdahaleye başlayabilmektedir.

 

Genelde ilk belirti prostat büyümesi kanser midir? Düşüncesi olduğundan, konusunda uzman bir üroloji doktoruna gidip muayene olmak ve sıkıntılarını utanmadan, çekinmeden anlatmalarını gerektirmektedir. Prostat büyümesi kanser midir? Kimi durumlarda ne yazık ki kanser teşhisi konulabilirken, kimi zaman da yaşa bağlı olarak büyüme olarak belirtilmektedir. Özellikle 50 yaşından sonra erkeklerde bu duruma sık rastlandığından, normal muayeneye gidildiğinde doktorun bilgisi ile aydınlanma sağlanmaktadır.

 

Evli veya düzenli ilişkisi olan birçok erkek hayatlarındaki kadın tarafından reddedildiklerini ve gerekçe olarak prostat büyümesi kanser midir? Eski performansım kalmadı? Takıntısı olmaktadır. Böyle şikâyetler farklı sebeplerden kaynaklanacağından, erkeklerin temel sağlık sorunlarının araştırılması gerekmektedir. Sorun prostattan olabileceği gibi, başka psikolojik nedenlerden de olabilmektedir. Prostat büyümesi kanser midir? Eskiye nazaran şişme ve ağrı var gibi şikâyetler hemen kanser düşüncesini ortaya çıkardığından ilk olarak detaylı test ve muayene işlemleri yapılmaktadır. Dış görüntü ile karar verilemeyen bu durum için sonuçların çıkması netlik kazandırmaktadır.

 

Prostat büyümesi kanser midir?

Kanserli arkadaşım da aynı sorunla gidip kanser olduğunu öğrendi. Böyle bir cevabı sık sık alan doktorlar, öncelikle her prostat büyümesinin kanserle bağdaşlaştırılmaması gerektiğini vurgulamaktadır. Kanser teşhisi konulabilmesi için erkeğin fiziksel görüntüden ziyade başka sorunlarının olup olmadığı, yaşamını zorlayan sıkıntıların sorulması ile sonuca gidilmektedir. Cinsel hayatım eskiye nazaran daha düşük, kasıklarda ağrılar ve prostat büyümesi var. Bu durumda prostat büyümesi kanser midir? Böyle bir şikâyet kanser teşhisi konulmadan önce riski oluşturabilecek daha büyük sorunlardan olduğundan, hastanın muayenesi yapılıp testlerin sonucunun çıkması beklenmektedir.

 

Hastaların başkalarından duyduğu sözlerle veya gazete dergi okuması ile kendi kendilerine teşhis koyması son derece yanlış olmaktadır. Genelde erkekler bu tür durumları ört bas ederek, ya da fazla büyütülecek konu olmadığını düşünerek yaşamlarına devam etmektedir. Konusunda uzman doktorlar bu tür durumları son derece normal karşılayarak çözüm üretme yolundadır. Yıllarca eğitim almış kişiler hasta haklarına saygı göstererek bu konuya çözüm bulma yolundadır.

 

Prostat büyümesi kanser midir?

Sonucun kanser çıkması hayatın bittiği anlamı taşımamalıdır. Hayat devam ettiği müddetçe, gelişen teknoloji ile birlikte hastalığa yakalanan erkeklerin, moral ve motivasyonlarını bozmadan günlük iş ve aktivitelerine devam etmeleri gerekmektedir. Ayrıca insan bedeninin taşıyabileceği ve kaldırabileceği kadar spor yapmak, beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Erkekler hastalıklara biraz daha hassas ve dayanamayan canlılar olduğundan, mücadele konusunda desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. Böyle bir durumda çevrelerinden gerekli desteği alamadıklarını düşündüklerinde uzman psikologlara gitmeleri veya mümkün olduğunca yaşama sevinçlerini kaybetmeden mücadele etmeyi sürdürmeleri gerekmektedir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32