Prostat Büyümesi Nedir? Zararları Nelerdir?

Prostat, her erkekte bulunan idrar torbasının çıkış bölgesi saran ve her erkekte bulunan bir salgı bezidir. Prostat, erkek vücudunda doğumdan ölüme kadar var olan ve var olacak bir bölümdür. Prostat aynı zamanda idrar yolları için koruma vazifesi de gerçekleştirmektedir. Bu şekliyle baktığımızda prostatın vücuda herhangi bir zararı yoktur. Prostatın zararı, ilerleyen yaş ve değişen hormon aktiviteleri sonucunda şişmesi ve büyümesidir. Prostat büyümesi her erkeğin başına gelebilecek normal ve fizyolojik bir durumdur. Bu nedenle prostat büyümesi neden olur sorusuna cevap olarak, yaşlanma ve cinsiyet cevabı verilmektedir.

Prostat Büyümesi Neden Olur

Prostat Büyümesi Neden Olur?

Prostat büyümesi her erkeğin başına gelen, yaşlanmaya bağlı olan bir durumdur. Tedavi edilmesi için operasyon yapılması gerekmektedir. Fakat ameliyat kararı çok ciddi bir karar olduğu için bir takım durumlara bakılması gerekmektedir. En önemli olarak bakılan durum, prostatın iltihap ve benzeri vücuda rahatsızlık yaratan bir durumunun olmamasıdır. Bunun yanında kişinin yaşam tarzı ve bulunduğu çevre de operasyon kararı verilmesinde, önemli bir parametreyi oluşturur. Tempolu bir iş hayatı olan insanlarda operasyon yapılması gerekirken, az yoğun bir tempoda çalışan ya da emekli kişilerde prostat ameliyatı, zor durumda kalınmadıkça gerçekleştirilmemektedir. Peki, prostat tedavisi nasıl yapılır?

Prostat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yaş ve cinsiyet faktörlerine göre ortaya çıkan, prostat tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabı kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Öncelikle prostat büyümesi neden olur konusunda bilgi sahibi olduktan sonra, uygun tedavi yöntemleri için hekim tavsiyesi alınmasında fayda vardır. Sitemiz üzerinde prostat büyümesi neden olur sorusuna kaynak oluşturan birçok yazı ve öneri yer almaktadır. Yaşa ve cinsiyete bağlı olarak ortaya çıkan bu rahatsızlığın tedavisi konusunda da farklı metotlar önerilmektedir. En birincil tedaviler arasında ilaç tedavisi ve diyet gelmektedir. Fakat bazı ilerleyen safhalarda böbreklerde ve idrar yollarında iltihap oluşumu gibi durumlara prostat büyümesi neden olur. Bu tür durumlarda, ameliyat prostat tedavisi nasıl yapılır sorusuna cevap niteliği taşımaktadır. İlaç tedavisi, diyet ya da ameliyat, tüm bu yöntemler konusunda mutlaka doktor tavsiyesi ve yönlendirmeleri dikkate alınmalıdır.

Herkeste Prostat Büyümesi Olur mu? Ameliyatla Prostat Tedavisi Nasıl Yapılır?

Prostat büyümesi, genel olarak ilerleyen yaşlarda tüm erkeklerde karşılaşılan bir durumdur. Bu durumun şiddeti bireyden bireye farklılık gösterir. Bu nedenle prostat tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabı da kişiye göre değişir. Öncelikli olarak diyet, sonraki aşamada ilaç tedavisi ve tüm bu çabalara rağmen artarak devam eden prostat problemi, cerrahi müdahale ile giderilmektedir. Cerrahi yöntem ile prostat büyümesinin çözümlenmesi birçok problem de oluşturabileceği için en son olarak değerlendirilmektedir. Cerrahi müdahale sonrası bireyde, boşaltım kötüye gidebilir, ereksiyon gerçekleşmesinde sorun yaşanabilir, işeme sırasında ağrı ve enfeksiyonların devam etmesi gibi birçok istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Bu nedenle, cerrahi operasyon en son olarak uygulanan yöntemlerdir. Bizden daha detaylı bilgi almak için http://www.greenlight.gen.tr/iletisim adresini ziyaret ediniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32