Prostat büyümesi tedavisi hakkındaki yazımızda prostat büyümesinin nasıl tedavi edilebileceği hakkında tüm bilgilerin bulabilirsiniz. Prostat büyümesi tedavisi konusuna başlamadan önce prostatın ne olduğu hakkında bilgi verilmesi, prostat hastalarının bir nebze de olsa rahatlatacaktır.

Prostat halk arasında bir hastalık olarak görünse de, tıpta prostat aslında bir hastalık olarak görülmemekte tedavisi de çok basittir. Çünkü prostat, tüm erkeklerde anne karnında var olabilen göz, kulak, burun ve karaciğer işlevi olan bir organdır.

Prostatın görevi; erkeklerde menideki sıvı kısmının yapımını sağlamaktadır. Prostatın bulunduğu konum yapısı itibarıyla iltihap, kanser ve yaşla beklenen normal büyümeler gibi şikâyetler hep birbirine benzer bir şekilde görülmektedir.

Prostatla ilgili gelen şikâyetler genellikle, sık sık idrara çıkma, idrarın çatal olması idrar yaparken yanma hissi, idrar yaptıktan sonra mesaneyi boşaltamama hissi, gece idrara kalkma ve idrar yapamama gibi şikâyetlerdir.

Prostat Büyümesi Tedavisi için Kesin Çözüm

Prostat kötü bir hastalık olmadığı için tedavi edilmesi de çok basittir. Günümüzde Prostat büyümesi tedavisi için Greenlight lazer ameliyatı yapılmaktadır.

Greenlight lazer ameliyatı ile tüm prostat büyümesi tedavisi için etkili ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Tüm prostat büyümesi sorunun olan hastalar için uygundur.

Tüm dünyada 375.000 hastada gerçekleşen prostat büyümesi tedavisi Greenlight lazer ameliyatı tüm hastalarda başarılı olarak yeni bir tedavi standardı oluşturmuştur.

Greenlight lazer ameliyatı, iyi huylu Prostat büyümesi tedavisi için idrar yoluyla Prostat alınması ameliyatına eşittir fakat daha az sorunlu klinik sonuçlar vermektedir.

 Greenlight Lazer Prostat Büyümesi Tedavisinde Kesin Olumlu Sonuç Verir mi?

Greenlight lazer Prostat büyümesi tedavisi, yaklaşık 100’den fazla klinik makaleler de ve yayınlanan 150’yi aşkın çalışma özetlerinde güvenirliliğini ve etkisini kanıtlamıştır. Bunun yanı sıra TUR sendromu, sıvı emilimi ve kanama riski bulunmamaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası sertleşme işlevi bozukluğu %1’den daha az görülmektedir.

Greenlight Lazer ile Prostat Büyümesi Tedavisinde Hangi Sorunlara Kesin Çözümler Sunmaktadır?

Greenlight lazer ile prostat büyümesi tedavisinde idrar akışını hızında iyileşme görülmektedir. Greenlight lazer ile Prostat ameliyatı olan hastalar normal işlerine kısa zamanda dönebilirler. Kesme ve yaralama olmadığı için kanama vakası da görülmemektedir. Hastalarda %1’den daha az oranda sertleşme bozukluğuna rastlanmaktadır. Başka bir sağlık problemi olmayan kişilerde de ayakta tedavi olanağı verirken ameliyat oldukları gün içerisinde hastaneye yatmaya gerek duymadan taburcu olma olanağı vermektedir. Yan etkisi uzun süre sürmez veya hiçbir yan etki göstermemektedir.

Greenlight lazer prostat büyümesi tedavisinde lazer uygulamasının süresi prostatın büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Greenlight lazer uygulaması kapalı bir yöntem olduğundan dolayı diyabet hastaları ve aşırı kilolular için avantaj getiren tedavi yöntemidir. Ayrıca operasyon sonrası hastaların ayağa kalkma ve hareket etme özgürlüğünü kısıtlamamaktadır. Ayrıca greenlight lazer prostat büyümesi tedavisi ameliyatı her yaştaki hastalara güvenle uygulanmaktadır.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32