Prostat Nedir?

Halk arasında prostat nedir diye sorulduğunda genel olarak insanların düşündüğü prostatın başlı başına bir hastalık adı olduğu oluyor. Fakat prostat nedir sorusunun asıl cevabı bir hastalık değildir. Prostat erkeklerin üreme sistemi içerisinde yer alan, mesanenin alt kısmında bulunan ve üretrayı çevreleyen bir salgı bezidir. Halk arasında prostat nedir sorusuna verilen cevabın yanlış olmasının sebeplerinden birinin genellikle prostat hastalıklarınprostat hiperplazisia direk olarak prostat denmesi ve halk arasına bu şekilde yerleşmesidir. Prostatla ilgili olarak üç çeşit hastalık türü vardır.

1.Prostatit

2.Prostat büyümesi

3.Prostat kanseri

Fakat bunlardan en önemlisi ve kesin bir çözümü olan prostat büyümesi yani prostat hiperplazisi isimli hastalıktır.

Prostat Hiperplazisi Nedir?

Genel olarak prostat nedir diye sorulduğunda anlatılan hastalıktır. Aslında bilinen hastalığın gerçek ismi prostat hiperplazisi hastalığıdır. Prostat bezi erkeklerin salgıladığı spermanın büyük bir kısmını oluşturan sıvıyı salgılar ve spermlere canlılık ve hareketlilik sağlar. Aynı zaman da mesanenin alt kısmın da bulunduğu için prostat salgı bezinde oluşan bir sorun direk olarak idrar çıkışını da etkiliyor. Prostat büyümesi yani prostat hiperplazisi prostatın yeterli olandan daha fazla bir şekilde büyümesi sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genel olarak prostat nedir sorusunun cevabının hastalık olduğu yönüne karşın cevaplar da bu neden dolayı gelmektedir. Prostatın büyümesi sonucu oluşan prostat hiperplazisi idrar çıkışında ve sperm oluşumun da büyük problemlere yol açar. Hastanın bu problemler kalıcı bir sorun oluşturmadan bir an önce uzman bir doktor ile görüşmesi gerekir.

Prostat Hiperplazisi Belirtileri Nelerdir?

Prostat salgı bezi büyümeye başladığında ve ortaya prostat hiperplazisi hastalığı çıktığında bir takım belirtiler ile karşılaşabilirsiniz. İdrar çıkışında zorlanma, idrarın kesik kesik gelmesi, idrar da kan görünümü, idrar sonrasında mesanede doluluk hissi, yanma ve benzeri birçok sorun oluşumu görülür. Bu sorunların oluşmasının nedenleri büyüyen prostatın mesaneye ve idrar çıkışını sağlayan üretraya yaptığı baskıdır. Günlük hayat akışınızı olumsuz yönde etkileyen bu belirtilerden bir an önce kurtulabilmeniz için bilen bir uzmanla görüşüp kendinize uygun tedavi yöntemini belirlemeniz gereklidir.

Prostat Hiperplazisi Tedavisi

Doktorların kesin çözüm olarak gördüğü prostat hiperplazisi tedavisi GreenLight Lazer tedavisidir. Bu tedavi yöntemi üstün teknoloji harikası olan lazer ile kolay ve rahat bir ameliyat geçirmenizi sağlar. Tedavinin size uygun olup olmadığını öğrendikten sonra çok rahat bir ameliyat ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tedavi yöntemi hakkında ve prostat nedir daha detaylı öğrenmek için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-neden-buyur/ linkteki siteyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32