Prostat Neden Olur? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak 40’lı yaşlardan itibaren prostat büyümesi problemi ile genellikle her erkek karşılaşır. Bu duruma doğal bir süreç olarak bakmak gerekmektedir. Fakat yinede prostat belirtileri ortaya çıkmaya başladığı anda vakit kaybedilmeden hekime başvurmakta yarar bulunuyor. Peki, belli bir yaşa gelen her erkeğin kaderi olan prostat neden olur? Prostat sebepleri arasında özellikle genetik geçmiş bulunsa da prostat neden olur sorusuna pek çok kişi cinsel ilişkinin de etkili olduğu cevabını verebilir. Fakat yapılan bilimsel çalışmalar ve uzman görüşleri doğrultusunda aslında cinsel ilişkinin prostat sebepleri arasında tek başına saymak doğru olmamaktadır. Özellikle cinsel ilişkinin sıklığı ya da azlığı bu duruma etki etmemektedir. Bunun yanı sıra düzenli bir cinsel hayatın prostat üzerinde olumlu etki ettiği dahi söylenebilir.

Prostat Neden Olur

Erken Yaşta Prostat Neden Olur?

Erkeklerin aile bireylerinde daha önce prostat büyümesi gibi problemlerin olup olmadığı önemlidir. Bu gibi durumlarda kişilerin prostat büyümesine yakalanma riskleri diğer erkeklere nazaran daha kuvvetlidir. Hikayesinde prostat bulunan erkeklerin özellikle 40 yaş ve sonrasında belli aralıklar ile hekim kontrolünü gerçekleştirmeleri gerekir. Prostat neden olur sorusunun en net cevabı da genetik yapıdır. 30 yaşından genç erkeklerde zaman zaman görülen prostat altı şişmeleri de görülür. Bu gibi problemlerde cinsel ilişkiye girerek bu yöntem sayesinde sık sık meninin boşaltılması kişilerin rahatlamasına ve şikayetlerinin azalmasına sebep olacaktır. Bu şişkinlik ödem olarak da ifade edilmek ile birlikte genç erkeklerde daha çok görülmektedir.

Prostat Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Prostat büyümesi çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilir. Bunun için de özellikle erken tanının önemi göz ardı edilmemelidir. Prostat neden olur sorusunun farklı cevaplara sahip olması gibi prostat tedavisinin de farklı yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden biri de ameliyat ihtimalidir. Tabi ki ilaçlı tedavi ya da cerrahi müdahale gibi seçenekler tamamen hastanın kişisel durumuna göre doktorun değerlendirmesi ile belirlenecektir. Peki, prostat ameliyatı riskleri bulunuyor mu? Bulunuyor ise prostat ameliyatı riskleri arasında neler vardır. Bu gibi sorular erkeklerin en sık cevap aradıkları konular arasındadır. Prostat ameliyatı riskleri arasında en çok rastlanılanı erkeklerde cinsel fonksiyon kayıplarıdır. Yani erkekler bu ameliyat sonrasında sertleşme problemleri ile karşılaşabilir.

Prostat Ameliyatı Riskleri Ortadan Kaldırılabilir mi?

Ameliyat esnasında prostatta bulunan sinir uçlarının zarar görme riski oldukça fazladır bu da ameliyat sonrasında pek çok erkekte sertleşme sıkıntısına sebep olabilir. Prostat ameliyatı riskleri arasında en yaygın olarak görülen bu sorun nedeni ile ameliyat sonrasında pek çok hasta tedavi talebinde bulunabiliyor. Bu problem penis rehabilitasyonu ile ortadan kaldırılabiliyor. Fakat unutmamakta yarar bulunuyor ki sık sık yaşanan cinsel birliktelikler kesinlikle tek başına prostat büyümesini ve sonrasında ameliyatlı tedavi yöntemlerini tetikleyen bir durum değildir. Erken tanı tedavide de hızlı başarıyı beraberinde getirir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2015 © Copyright Andromed

Müşteri Hizmetleri        +90 (216) 680 32 32